Nijniy Novgorod Devlet İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi Rusya

Üniversite 5 fakültede ve 1 enstitüde eğitim vermektedir..

Nizhniy Novgorod Devlet İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi, Rusya Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından akredite edilmiş bir yüksek eğitim kurumudur. Üniversite, Rusya’da mimarlık ve inşaat mühendisliği alanında önde gelen eğitim kurumlarından bir tanesidir. Eğitim, bilim araştırmaları ve inovasyon alanlarında faaliyet göstermektedir.

Üniversite 5 fakültede ve 1 enstitüde eğitim vermektedir. Bunlar, “Sivil Mühendislik Fakültesi”, “Çevre Mühendisliği Sistemleri ve Planlama Fakültesi”, “Mimarlık ve Şehirleşme Fakültesi”, “Ekonomi ve Hukuk Fakültesi”, “Uluslararası Ekonomi, Hukuk ve İşletme Enstitüsü” ve “Beşeri Bilimler ve Sanatlar Fakültesi” olarak sıralanmaktadır.

Nizhniy Novgorod Devlet İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi’nde yaklaşık 23 bin öğrenci eğitim görmektedir. Kurumun bünyesinde 1000 öğretim görevlisi yer almaktadır. Üniversite 1992 yılından beri Uluslararası Öğrenciler Merkezi’nde yabancı öğrencilere hazırlık eğitimi vermektedir. Hazırlık eğitimi 1 akademik yıl boyunca devam etmektedir.

Üniversite 20 farklı ülkeden yaklaşık 160 öğrenciye hazırlık eğitimi sunmaktadır. Üniversite bünyesinde hazırlık eğitimi alan öğrenciler, Rusça öğrenmenin yanı sıra Rus kültürü ve gelenekleri ile de tanışmaktadır.

Bölümler

Turizm
Turizm
Hazırlık
Çevre Mühendisliği
Çevre Mühendisliği
İnşaat Mühendisliği
İnşaat Mühendisliği
Ekonomi
Ekonomi
Grafik Tasarım
Mimarlık
Mimarlık
İşletme
İşletme
Harita Ve Kadastro
Harita Ve Kadastro

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.

Yıldız
Onaylanmış Üniversite

Hemen Bilgi Alın

Hızlı Mesaj Gönder

Hızlı Mesaj Gönder

Hemen Başvur

Hemen Bilgi Alın

ÜCRETSİZ yurtdışı eğitim danışmanlığı almak için, formu hemen doldurun !
Tecrübeli danışmanlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır!

Kullanıcı İşlemleri