Nijniy Novgorod Devlet Dil Üniversitesi Rusya

1917'de kurulan köklü ve saygın bir kurumdur.

Dil eğitimi ve dilbilim alanında uzmanlaşan Nijniy Novgorod Devlet Dil Üniversitesi, bu alanda eğitim veren en köklü kurumlardan biri olup 1917'de kurulmuştur. Bugün itibariyle Rusya Federasyonu Eğitim Bakanlığı tarafından akredite edilen üniversitede dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere eğitim verilmektedir. Üniversitede 29 yükseköğretim programı bulunmakta olup lisans, yüksek lisans ve uzmanlık seviyesinde çalışmalar yapılmaktadır. Eğitim faaliyetleri, 5 fakülte, 19 bölüm ve 12 kültür bilim merkezi bünyesinde yürütülmektedir.

Nijniy Novgorod Devlet Dil Üniversitesi, özellikle dil eğitimi ve dilbilim çalışmalarında Rusya'nın önde gelen kurumlarındandır. Çalışma yapılan diller arasında İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Lehçe, Sırpça, Türkçe, Japonca, Çince ve Taylandca bulunur. Günümüz itibariyle 3.000'den fazla öğrencinin eğitim aldığı üniversitenin öğrenci tabanının %'ini açıköğretim öğrencileri oluşturur.

Üniversitede dünyanın pek çok farklı ülkesinden gelen öğrencilere eğitim verilmektedir. Öğrenci yoğunluğu açısından Rusya, Çin, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Türkiye, Japonya, İsviçre ve bazı Slav ülkeleri başı çekmektedir. Üniversitenin son derece donanımlı kütüphanesinin yanı sıra dil laboratuvarları ve bilgisayar sınıfları gibi olanaklar da öğrencilere sunulmaktadır.

Nijniy Novgorod Devlet Dil Üniversitesi'nde eğitim faaliyetleri, İngiliz Dili Fakültesi, Roma-Germen Dilleri Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Fakültesi, İktisat ve Yönetim Fakültesi, Çeviri ve Mütercim Tercümanlık Fakültesi ve Sürekli Eğitim Fakültesi bünyesinde sürdürülmektedir.

 

Bölümler

Turizm
Uluslararası Ticaret
Uluslararası Ticaret
Uluslararası Ticaret
Uluslararası Ticaret
Ekonomi
Uluslararası İşletme
Uluslararası İşletme
İşletme
Uluslararası İlişkiler
Reklam Ve Halkla İlişkiler
Reklam Ve Halkla İlişkiler

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.

Yıldız
Onaylanmış Üniversite

Hemen Bilgi Alın

Hızlı Mesaj Gönder

Hızlı Mesaj Gönder

Hemen Başvur

Hemen Bilgi Alın

ÜCRETSİZ yurtdışı eğitim danışmanlığı almak için, formu hemen doldurun !
Tecrübeli danışmanlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır!

Kullanıcı İşlemleri