Prag Ekonomi Üniversitesi Çekya

Çekya’nın En Büyük Ekonomi Üniversitesi

1953 yılında kurulan Prag Ekonomi Üniversitesi (VŠE), Çekya’nın en büyük ekonomi üniversitesidir. VŠE, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında başvuru sahiplerine geniş bir yelpazede pek çok çalışma alanı ve dallar sunan altı fakülteye sahiptir. Finans ve Muhasebe Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Fakültesi, İşletme Fakültesi, Bilişim ve İstatistik Fakültesi ve İktisat Fakültesi, Prag’ın merkezinde yer almaktadır. İşletme Fakültesi ise Jindřichův Hradec kasabasında yer almaktadır. VŠE'de sunulan eğitimler Avrupa Kredi Transfer ve Biriktirme Sistemi (ECTS) gereksinimlerini karşılamaktadır.

Mevcut durumda VŠE'de yaklaşık 16.000 öğrenci eğitim görmektedir. Başvuru sahiplerinin sayısı her yıl üniversitenin kapasitesini önemli ölçüde aştığı düşünülürse bu konuda bir rekabet yaşandığını söylemek yanlış olmaz. VŠE, Çekçe, İngilizce ve Rusça lisans bölümleri sunmaktadır; yüksek lisans eğitim alanları ise Çekçe ve İngilizce sunulmaktadır. VŠE'de 2007 yılından beri Engelli Öğrenciler Merkezi bulunmaktadır.

VŠE hem Çekya’da hem de yurtdışında oldukça takdir gören bir üniversitedir. Kredi sisteminin doğru şekilde uygulanması sayesinde Avrupa Komisyonu tarafından “ECTS Etiketi” ve “DS Etiketi” ile onaylanmıştır. Her iki sertifika da VŠE'nin yurtdışındaki üniversitelerle kurduğu ve kuracağı ortaklıklardaki güvenilirliğini ortaya koymaktadır. İşletme Fakültesi EQUIS tarafından akredite edilmiş olup dünyadaki işletme okulları arasında ilk %1’lik dilimde yer almaktadır. 

Bölümler

Bankacılık Ve Sigortacılık
İktisat
İstatistik Ve Ekonometri
Maliye
Sanat Yönetimi
Turizm Ve Bölgesel Kalkınma
Uluslararası İşletme
Uluslararası İşletme
İşletme
Uygulamalı Enformatik
Finans Ve Muhasebe
Kantitatif Ekonomik Analiz
Küreselleşme Ekonomisi Ve Avrupa Entegrasyonu
Uluslararası Ve Diplomatik Çalışmalar
Uluslararası Yönetim
Yönetim
Yönetim Ve Bilişim Sistemleri

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.

Yıldız
Onaylanmış Üniversite

Hemen Bilgi Alın

Hızlı Mesaj Gönder

Hızlı Mesaj Gönder

Hemen Başvur

Hemen Bilgi Alın

ÜCRETSİZ yurtdışı eğitim danışmanlığı almak için, formu hemen doldurun !
Tecrübeli danışmanlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır!

Kullanıcı İşlemleri