Krakow Ekonomi Üniversitesi Polonya

Polonya'nın en büyük ekonomi üniversitesidir.

Krakow Ekonomi Üniversitesi (CUE), Polonya'nın en büyük ekonomi okulu olmanın yanı sıra Polonya'nın en büyük akademik merkezi olan Krakow'un üçüncü büyük üniversitesidir. Üniversite, Polonya'da 1990'ların başlarında İngilizce müfredatla eğitime başlayan ilk okuldur. CUE mezunları, bilgi ve becerilerini işverenin ihtiyaçları ile eşleştirme açısından Polonya’da en başarılılar arasındadır. Yabancı öğrenciler için İngilizce olarak özel tasarlanmış programlar sunulmaktadır. Üniversitenin uluslararası temasları sayesinde öğrenciler ve öğretim üyeleri yurtdışına eğitim amaçlı seyahat edebilirler, yurtdışında staj yapabilirler ve çeşitli eğitimlere katılabilirler. Bu, Üniversitenin öncelikleri arasında yer alır.

Bilgi toplumu ve küreselleşme çağında, modern ekonominin uluslararası pazarın zorluklarıyla yüzleşmek için bilimle güçlü bir şekilde desteklenmesi gerektiği düşüncesiyle, yeni küresel pazarda varlık gösterip başarılı olabilecek öğrenciler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Biliminsanları ile toplumun geri kalanı arasında sıkı bir uluslararası işbirliği yürütülmektedir.

Krakow Ekonomi Üniversitesi’nde eğitim beş fakültede verilmektedir: İktisat ve Uluslararası İlişkiler Fakültesi, Kamu İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Finans ve Hukuk Fakültesi ve Ticari Bilimler ve İşletme Fakültesi ile Yönetim Bilimleri Fakültesi. Bu fakültelerde çok sayıda bölüm ve anabilim dalı bulunmaktadır, öğrenciler ve profesyoneller çeşitli çalışma ve uygulamalı araştırma fırsatlarından yararlanırlar.

Şehrin tam merkezinde bulunan Krakow Ekonomi Üniversitesi, çok etkileyici bir altyapıya sahiptir. Üniversite kampüsü 7 hektarlık bir alanı kaplar ve tesisleri hem modern hem de tarihi binaları içerir (XIX. yüzyıldan itibaren). Kapalı yüzme havuzu, tam boy spor salonu, fitness salonu ve geniş konferans salonları bulunan iki binadan oluşan büyük bir spor ve öğretim kompleksi bulunmaktadır. Öğrenciler modern konferans salonlarını, kütüphaneyi, uzman laboratuvarları, bilgisayar odalarını ve spor tesislerini kullanabilir.

Bölümler

Bilgisayar Bilimleri
Finans Ve Bankacılık
Finans Ve Bankacılık
Uluslararası Ticaret
Uluslararası Ticaret
Uluslararası Finans Ve Bankacılık
Üretim Yönetimi

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.

Yıldız
Onaylanmış Üniversite

Hemen Bilgi Alın

Hızlı Mesaj Gönder

Hızlı Mesaj Gönder

Hemen Başvur

Hemen Bilgi Alın

ÜCRETSİZ yurtdışı eğitim danışmanlığı almak için, formu hemen doldurun !
Tecrübeli danışmanlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır!

Kullanıcı İşlemleri