Krakow AGH Teknoloji Üniversitesi Polonya

1919 yılında kurulan köklü bir okuldur.

1919 yılında Polonya’nın Krakow kentinde kurulan Krakow AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Polonya'nın en köklü, en prestijli okullarından bir tanesidir. Modern ekipmanlarla donatılmış uygulama laboratuvarları , çağdaş eğitim anlayışı ile Avrupa standartlarının da ötesinde bir eğitim sunmaktadır.

 

Krakow AGH Bilim ve Teknoloji üniversitesinde 16 fakültede 13.000 öğrenci eğitim görmektedir. Kendi bünyesinde verdiği kaliteli eğitimin yanı sıra Polonya’daki üniversite ve enstitülerin modernizasyonuna destek vermektedir. Pek çok üniversitenin akademisyenleri için de eğitim programları düzenleyen Krakow AGH Bilim ve Teknoloji üniversitesi araştırmalarıya bilim ve teknoloji alanında Avrupa'da öncülük yapan bir eğitim kurumudur.

 

Krakow AGH Teknoloji ve Bilim Üniversitesi öğrencilerine sağladığı geniş imkanlarla da Avrupa standartlarında bir üniversitedir. Üniversite bünyesinde,  pek çok sosyal tesis bulunmakta ve öğrenci kulüplerinin faaliyetleri için merkezler kurulmaktadır. Krakow AGH Teknoloji ve Bilim Üniversitesi modern cihazlarla donatılmış bir bilim merkezine sahip olduğu gibi, Avrupa’nın en köklü bilgisayar merkezlerinden birine de sahiptir. 

1973 yılında kurulan Krakow AGH Teknoloji ve Bilim Üniversitesi Akademik Bilgisayar Merkezi, sadece Polonya’daki üniversiteler için değil, Avrupa’daki yükseköğretim kurumları için de bir örnek teşkil etmektedir. Yüksek hızlı internet hizmetlerini modern bilgisayar donanımlarıyla destekleyen üniversite, öğrencilerinin en son teknolojiyi kullanarak bilimsel araştırma yapmasını sağlamaktadır.

 

Krakow AGH Bilim ve teknoloji üniversitesi 53 branşta  akademik eğitim vermesinin yanı sıra 200 den fazla alanda sertifika ve uzmanlık eğitimi sunmaktadır.

<

Bölümler

Bilgisayar Mühendisliği
Elektronik Ve Haberleşme Mühendisliği
Elektrik Mühendisliği
Enerji Teknolojisi (Sürdürülebilir Enerji)
Kimya Teknolojisi (Alternatif Enerji)
Kimya Teknolojisi (Sürdürülebilir Yakıt Ekonomisi)
Madencilik Ve Jeoloji
Materyal Mühendisliği
Biyomedikal Mühendisliği
Jeofizik
Mekatronik
Üretim Yönetimi
Virtoteknoloji
Yönetim

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.

Yıldız
Onaylanmış Üniversite

Hemen Bilgi Alın

Hızlı Mesaj Gönder

Hızlı Mesaj Gönder

Hemen Başvur

Hemen Bilgi Alın

ÜCRETSİZ yurtdışı eğitim danışmanlığı almak için, formu hemen doldurun !
Tecrübeli danışmanlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır!

Kullanıcı İşlemleri