Budapeşte Uluslararası İşletme Okulu (IBS) Macaristan

Orta Avrupa’nın İngilizce Eğitim Veren İlk Özel Üniversitesi

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de bulunan International Business School, 1991’de kurulmuş olup Orta Avrupa’nın İngilizce eğitim veren ilk özel yükseköğretim okuludur. Macaristan’dan akreditasyonunu 1997 yılında aldıktan sonra ün kazanmıştır. Akademik ciddiyet, işbirliğine dayalı takım çalışması ortamı, girişimcilik, çeşitlilik ve sürekli inovasyonu ilke edinen IBS, lisans ve yüksek lisans programlarında 100’den fazla ülkeden gelen pek çok öğrenciyi ağırlamaktadır. Aynı zamanda, İngiltere’nin prestijli üniversitelerinden University of Buckingham’ın Macaristan’daki partneridir. Bu, IBS lisans programlarından mezun olduğunuzda University of Buckingham diplomasına da sahip olacağınız anlamına gelir.

2012 itibariyle mezun verdiği toplam öğrenci sayısı 3.300’dür ve mezunlarının %50’si üniversitenin mezunlar derneğine üyedir, bu durum üniversite mezunlarının ne kadar yakın bir dayanışma içinde olduğunun bir göstergesi olarak görülebilir.

Üniversitenin eğitim dili İngilizcedir. Lisans programları arasında Finans Yönetimi, İşletme ve Diplomasi, İşletme, Sanat ve İşletmecilik, Turizm ve İşletmecilik, Psikoloji ve İşletmecilik, Pazarlama ve İşletmecilik, İşletme ve Yönetim gibi bölümler bulunmaktadır. Bunların yanı sıra, İnsan Kaynakları Yönetimi, Uluslararası İşletme, Finans Yönetimi, Pazarlama Yönetimi gibi alanlarda yüksek lisans programları bulunmaktadır.

Bölümler

Finans Yönetimi
Finans Yönetimi
İnsan Kaynakları Yönetimi
İşletme Ve Diplomasi
İşletme Ve Turizm
İşletme Yönetimi
Pazarlama Yönetimi
Pazarlama Yönetimi
Sanat Yönetimi
Yönetim Psikolojisi
Uluslararası Yönetim
Yönetim

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.

Yıldız
Onaylanmış Üniversite

Hemen Bilgi Alın

Hızlı Mesaj Gönder

Hızlı Mesaj Gönder

Hemen Başvur

Hemen Bilgi Alın

ÜCRETSİZ yurtdışı eğitim danışmanlığı almak için, formu hemen doldurun !
Tecrübeli danışmanlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır!

Kullanıcı İşlemleri