Budapeşte Metropolitan Üniversitesi Macaristan

Yurt Dışında İngilizce Müfredatlı Eğitim

Budapeşte, M.Ö. 1000'li yıllara dayanan çok eski ve zengin bir tarihe sahiptir. 1873 yılında Buda, Pest ve Eski Buda şehirlerinin birleşimiyle oluşan şehrin parkları ve birçok binası UNESCO tarafından koruma altına alınmıştır. Zengin tarihinin yanı sıra ev sahipliği yaptığı festivallerle de Orta Avrupa’daki en büyük sanat ve kültür merkezi olarak görülmektedir. 

Orta Avrupa’nın Karpatlar bölgesinde yer alan Macaristan’da resmi dil Macarcadır ancak Almanca ve İngilizce ülkede yaygın olarak konuşulmaktadır. 

Dört tarafı kara ile çevrili Macaristan’ın ulaşım ağı çok gelişmiştir ve ülkenin gelir kaynağı ihracat odaklıdır. OECD üyesi olan Macaristan, yabancı yatırımları desteklemekte dünyanın lider ülkelerinden biridir ve endüstriyel ekonomisi hayli gelişmiştir.

2000 yılında devlet akreditasyonu ile kurulan Budapeşte Metropolitan Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, genç olmasına rağmen dinamik yapısı ve popüler programları ile kısa sürede yerli ve yabancı öğrenciler tarafından tercih edilen bir okul haline gelmeyi başarmıştır.

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de dört kampüsü olan Metropolitan Üniversitesi, hazırlık, lisans, yüksek lisans ve işletme alanında master (MBA) düzeyinde eğitim sunmaktadır. Ülkenin en büyük özel üniversitesi olup aynı zamanda en büyük sanat enstitüsüdür. 180’den fazla anlaşmalı olduğu üniversite ile öğrenci değişim programları açısından avantaj sahibidir. Diplomaları tüm Avrupa Birliği ülkelerince tanınır ve akredite edilmiştir. 

Özellikle Uluslararası İşletme bölümünde ön plana çıkan Budapeşte Metropolitan Üniversitesi’nde Turizm, Sanat, İletişim ve İşletme bölümleri mevcuttur.

Dünya standardında eğitim alırken cebinizi yormayacak bir okul arayanlar için en makul seçeneklerden biri olan Budapeşte Metropolitan Üniversitesi’nin bölüm fiyatları için ilgili sekmeleri ziyaret edebilir, daha ayrıntılı bilgi almak için Draft Yurtdışı Eğitim’in profesyonel danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Bölümler

Animasyon
Çevre Tasarımı
Fotoğrafçılık
Turizm
Görsel Sunum
İşletme Ve Yönetim
İletişim Ve Medya Bilimi
Medya Tasarımı
Grafik Tasarım
Ticaret Ve Pazarlama
Finans Ve Muhasebe
Uluslararası İşletme Ekonomisi
Uluslararası İlişkiler

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.

Yıldız
Onaylanmış Üniversite

Hemen Bilgi Alın

Hızlı Mesaj Gönder

Hızlı Mesaj Gönder

Hemen Başvur

Hemen Bilgi Alın

ÜCRETSİZ yurtdışı eğitim danışmanlığı almak için, formu hemen doldurun !
Tecrübeli danışmanlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır!

Kullanıcı İşlemleri