Budapeşte Film Akademisi Macaristan

Orta Avrupa'nın En Kaliteli Film Okulları

Hem öğrenciler hem de endüstri işverenlerinin artan talebini karşılamak üzere, Budapeşte Film Akademisi ve Eötvös Loránd Üniversitesi bir araya gelerek Macaristan'da dinamik bir uluslararası film akademisi kurmuştur. Bu birliktelikten doğan BFA’da İngilizce ve Macarca film kursları ve uygulamalı eğitim sunulmaktadır.

BFA, film endüstrisinin her alanında ustalaşan, hem Avrupa hem de Amerika'da başarılı olabilecek donanıma sahip yeni nesil film yapımcılarını yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

BFA, film yapımcılığını sadece bir sanat biçimi olarak değil, aynı zamanda küresel bir iş olarak ele alıp öğretmektedir. Bu nedenle, müfredatın önemli bir kısmı, fonların nasıl geliştirileceğine, ortakların dahil edilmesine ve uluslararası ortak yapımların nasıl yaratılacağına odaklanır: Başka bir deyişle, film endüstrisinde başarılı bir kariyerin nasıl inşa edilip geliştirileceğine odaklanılır.

Kapsamlı, uygulamalı film işletmeciliği eğitimi

BFA’da film yapımında birbiriyle ilişkili olmanın da ötesine geçerek tek bir karmaşık operasyon oluşturan çeşitli ve çok yönlü çalışma alanları ele alınır. Bilgi derinleştikçe uzmanlığın da artacağı düşüncesiyle teorik eğitimler uygulamalı eğitimlerle desteklenir.

Bunun yanı sıra, ekonomik faktörler ve piyasa faktörleri de dikkate alınarak BFA mezunlarının film yapımcılığının ticari yönüne de hâkim olmaları amaçlanır.

BFA öğretim üyeleri, akademik eğitim almış eğitmenlerden ve uluslararası film topluluğunu temsil eden başarılı, ödüllü film yapımcılarından oluşmaktadır. Her biri öğrenciler ve mezunların öğrenmeleri ve ağlarını genişletmeleri için çok iyi birer kaynaktır.

Bölümler

Editörlük / Ses Mühendisliği
Kreatif Prodüktörlük
Senaristlik / Drama Yazarlığı
Sinematografi
Yönetmenlik

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.

Yıldız
Onaylanmış Üniversite

Hemen Bilgi Alın

Hızlı Mesaj Gönder

Hızlı Mesaj Gönder

Hemen Başvur

Hemen Bilgi Alın

ÜCRETSİZ yurtdışı eğitim danışmanlığı almak için, formu hemen doldurun !
Tecrübeli danışmanlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır!

Kullanıcı İşlemleri