Barselona Üniversitesi İspanya

Katalonya’nın En Büyük Yükseköğretim Kurumu

Barselona Üniversitesi, Katalonya’nın en büyük yükseköğretim kurumu olup çok geniş bir eğitim-öğretim yelpazesi sunmaktadır. BÜ, İspanya’da üniversiteler tarafından gerçekleştirilen araştırmalar için de bir merkez niteliğindedir. Yürüttüğü araştırma programlarının sayısı ve başarısı göz önüne alındığında, Barselona Üniversitesi’nde yürütülen faaliyetler Avrupa genelinde bir kriter haline gelmiştir.

Bunun yanı sıra Barselona Üniversitesi, en az adını veren Barselona şehri kadar kozmopolit ve dışa dönük bir üniversitedir. BÜ’de eğitim gören öğrenciler muazzam sosyal ve akademik olanaklardan faydalanırlar.

Barselona Üniversitesi’nde araştırma ve teknoloji transfer faaliyetlerine toplam 100.228.728 € kaynak ayrılmıştır. Ayrıca 5.381 bilimsel yayın ve 1.131 doktora tezi yayınlanmıştır. Üniversitede 60 bölüm, 1 araştırma ve eğitim servisi, 303 konsolide araştırma grubu bulunmakta, 997 araştırma projesinde aktif çalışma yürütülmektedir. 67 patenti bulunan Üniversite’de 15 araştırma enstitüsü faaliyet göstermektedir.

Barselona Üniversitesi’nde toplamda 62.617 öğrenci eğitim almaktadır. Bunların 42.961’i lisans ve ön lisans öğrencisidir. 120 farklı ülkeden toplam 11.175 yabancı öğrenci Barselona Üniversitesi’nin çeşitli programlarında eğitim almaktadır.

Bölümler

Bilgisayar Mühendisliği
Arkeoloji
Biyoenformatik
Tıp
Biyokimya
Diş Hekimliği
Biyoloji
Eczacılık
Biyokimya Mühendisliği
Çevre Bilimleri
Coğrafya
Hukuk
Biyoteknoloji
Ekonomi
Hemşirelik
Fizik
Gıda Mühendisliği
İşletme
Kimya
Dizayn
Matematik
Jeoloji
Kimya Mühendisliği
Psikoloji
Elektronik Mühendisliği
Sanat Tarihi
Gastronomi
Sosyoloji
Tarih
Güzel Sanatlar
Krimimoloji

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.

Yıldız
Onaylanmış Üniversite

Hemen Bilgi Alın

Hızlı Mesaj Gönder

Hızlı Mesaj Gönder

Hemen Başvur

Hemen Bilgi Alın

ÜCRETSİZ yurtdışı eğitim danışmanlığı almak için, formu hemen doldurun !
Tecrübeli danışmanlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır!

Kullanıcı İşlemleri