Azerbaycan Devlet Petrol ve Sanayi Üniversitesi Azerbaycan

UNESCO Onaylı Üniversite

1920 yılında Bakü şehrinde eğitim vermeye başlayan Azerbaycan Devlet Petrol Akademisi, bilimsel araştırmayı destekleyen tavrı ve yüksek kalitedeki eğitimiyle günümüzde Azerbaycan'da petrol mühendisliği seçimlerinde dünyanın birçok ülkesindeki öğrencinin ilk tercihi olmayı başarmıştır. 

 

Üniversite 1920 yılında Bakü Politeknik Enstitüsü olarak kurulmuş, bu eğitim merkezi sonraları Azerbaycan Politeknik Enstitüsü (1923-1930), Azerbaycan Petrol Enstitüsü (1930-1934), Azerbaycan İndustrial (Sanayi) Enstitüsü (1934-1959), Azerbaycan Petrol ve Kimya Enstitüsü (1959-1991), Azerbaycan Sanayi Üniversitesi (1991-1992) ve Azerbaycan Devlet Petrol Akademisi (1992 yılından) adları altında  petrol-gaz ve diğer sanayi alanları için yüksek nitelikli mühendisler yetiştirmiştir. Mühendislik eğitiminin yanı sıra bilimsel pedagojik bölümleri de bulunmaktadır. Toplam 6 fakültede pekçok bölümde eğitim verilmektedir.

 

Okulda öğrencilerin eğitim içinde ve dışında entelektüel olarak bakış açılarını değiştirip geliştiren sosyal çalışmalar da yapılmaktadır.

 

Azerbaijan State Petrol Academy ismiyle UNESCO onayı almayı başaran ve INCORVUZ statüsü kazanan üniversite, bunun dışında Avrupa Üniversiteler Birliğinin de aktif bir üyesidir. Petrol kaynaklarının öneminin daha da arttığı günümüzde yabancı firmalar ve ülke temsilcilikleri ile yaptığı işbirlikleri sayesinde üst düzey uzmanlar yetiştiren Azerbaycan Devlet Petrol Akademisi, Rusça ve Azerice eğitim vermektedir. Azerbaycan Neft Üniversitesi öğrencileri yurt imkanlarından da yararlanabilmektedir.

Paylaş:

Bölümler

Gaz-Petrol Maden Üretim Süreçlerinin Otomotikleştirilmesi
İktisat
Kimya Teknolojileri
Petrol Mekaniği Ve Enerji
Uluslararası İktisadi İlişkiler Ve Yönetim
Jeoloji

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.

Yıldız
Onaylanmış Üniversite

Hemen Bilgi Alın

Hızlı Mesaj Gönder

Hızlı Mesaj Gönder

Hemen Başvur

Hemen Bilgi Alın

ÜCRETSİZ yurtdışı eğitim danışmanlığı almak için, formu hemen doldurun !
Tecrübeli danışmanlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır!

Kullanıcı İşlemleri