Kazan Devlet Tıp Üniversitesi Rusya

Sağlık ve Bilim Bakanlığı tarafından tanınan tek üniversitedir.

Tıp eğitiminde 200 yıllık tecrübesiyle, Kazan Devlet Tıp Üniversitesi köklü ve uluslararası nitelik taşıyan bir üniversitedir. Üniversiteye her yıl dünyanın 57 ülkesinden 700'den fazla öğrenci kayıt yaptırmakta olup bunların yarısı İngilizce eğitim alır. Bunun yanı sıra, Rusya'nın uzak bölgelerinden ve komşu bölgelerden gelen pek çok öğrenci de KDTÜ bünyesinde eğitim görmektedir. Uluslararası eğitim, KDTÜ'nün önceliklerinden biridir.

Günümüz itibariyle Kazan Devlet Tıp Üniversitesi'nde 5500'den fazla tıp öğrencisi, klinik pratisyen ve stajyer bulunmaktadır. Eğitim faaliyetleri 9 fakültede 65 bölüm bünyesinde gerçekleştirilir ve üniversitenin akademik kadrosu 1500 araştırmacı ve öğretim görevlisinden oluşmaktadır.

Kazan Devlet Tıp Üniversitesi'nde eğitim almayı tercih ettiğinizde, yeni kültürleri tanımak ve vizyonunuzu genişletmek açısından uluslararası ortamı büyük bir avantaj teşkil eder.

Kazan Devlet Üniversitesi, Moskova ve St. Petersburg'daki tıp üniversitelerinin ardından ülkenin en eski üçüncü tıp üniversitesi olup Kazan bölgesinde Rusya Federasyonu Sağlık Bakanlığı ve Eğitim-Bilim Bakanlığı tarafından tanınan tek üniversitedir. Aynı zamanda Dünya Sağlık Örgütü AVICENNA Tıp Dizini listesinde de yer alır. ECFMG (ABD), AMG, GMC ve MCI gibi prestijli uluslararası tıp konseyleri tarafından da tanınmaktadır.

Bölümler

Tıp
Tıp
Diş Hekimliği
Diş Hekimliği
Eczacılık
Eczacılık
Eczacılık
Eczacılık
Hemşirelik
Hemşirelik
Genel Tıp
Genel Tıp

Galeri

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.

Yıldız
Onaylanmış Üniversite

Hemen Bilgi Alın

Hızlı Mesaj Gönder

Hızlı Mesaj Gönder

Hemen Başvur

Hemen Bilgi Alın

ÜCRETSİZ yurtdışı eğitim danışmanlığı almak için, formu hemen doldurun !
Tecrübeli danışmanlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır!

Kullanıcı İşlemleri